Exilis CRT, vücut şekillendirme yöntemleri arasında tercih edilen Radyofrekans, ultrasound ve cooling sistemleri tek sistemde bir arada.

Amerika da ve dünyanın itibarı en yüksek sağlık-estetik sitesi ‘www.realself.com’ da,doktor ve uygulanan hastaların puanlaması ile selülit ve bölgesel yağlanmalar, yüzdeki sarkma gibi durumlarda %86 gibi bir memnuniyet oranı belirtilmiş.

Bu teknolojide, ultrasoundun mekanik etkisi ,radyofrekansın dokuyu kontrollü bir biçimde ısıtması prensibi ve cooling-cilt soğutma yöntemlerinden faydalanılmaktadır. Sistem de, Ultrasound ve radyofrekans enerjilerinin mekanik etkisi sayesinde dirençli olan dokuya erişilebilinmekte ve burada olumlu etki sağlanmaktadır.

EXILIS CRT in hedefi ‘derinlerdeki yağ tabakaları’dır ve buraya ulaşırken yüzeydeki soğutucu ‘contact cooling’ cilt sıcaklığını düzenleyerek bölgesel yağlanmalarda selülitlerin giderilmesinde yüz sarkma ve gevşekliklerinde sağlıklı cilt yapısını korumaya ,daha derine inmeye, güvenli uygulama yapmaya olanak tanımaktadır.